Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Spokojnej emerytury!

Czas wstać od biurka
i zacząć oddychać pełną piersią.
 W dniu 16.02.2020r w Kościele Parafialnym w Jaśliskach, odbyła się Msza Święta dziękczynna, za 37 lat pracy Pani Marii Szkutnik.

fotka M.szkutnik

Dzień Seniora 2018

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. W Domu Kultury w Jaśliskach odbyła się kolejna edycja tego wydarzenia. Zebranym przygrywała kapela "Łęczanie". Więcej zdjęć w galerii. 

 

  2 20181026 1343408541

Festiwal kulinarny i artystyczny w Gminie Jaśliska

W ramach grantu uzyskanego od LGD Kraina Nafty odbyła się impreza pt. "Dziedzictwo LGD "Kraina Nafty" - drogą do zachowania naszej lokalnej tożsamości". Podczas imprezy mieszkańcy mogli skosztować domowych wypieków, dań i przetworów oraz podziwiać prace lokalnych artystów. Obył się konkurs na najlepsze danie oraz plebiscyt na najlepszego artystę. Dla najmłodszych przeprowadzono konkurs plastyczny pt. "Moje ulubione danie". Specjalnie powołana komisja dokonała oceny potraw. Imiejsce zajęła Pani Dorota Winnicka za barszcz ukraiński, II miejsce Pani Wioletta Madej za gołąbki, III miejsce Pani Helena Warchoł za pierogi. Głosami mieszkańców przybyłych na wydarzenie najlepszym artystom została Pani Maria Dragan, II miejsce zajął Pan Norbert Faliszek a III Pan Franciszek Łątka. Na zakończenie imprezy wystąpiła Kapela Hanki Wójciak, która wprowadziła wszystkich w zebranych w doskonały nastrój.Więcej zdjęć w galerii. 

  1 20180924 1112189163

VIII Jaśliskie Kolędowanie

GOK 8626

Dożynki parafialno-gminne

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się dożynki parafialno-gminne. Niestety tegoroczna aura pokrzyżowała nasze plany, zwłaszcza występy artystyczne, które musiały zostać nieco okrojone. Uroczystość rozpoczęła się od nabożeństwa podczas którego dziękowano za tegoroczne zbiory oraz w intencji par małżeńskich obchodzących jubileusz 50. lecia małżeństwa. Po wręczeniu medali dla par wystąpiła kapela "Jacy Tacy". Następnie zebrani mogli wysłuchać gawędy o Rudolfie Probście, żołnierzu ZWZ AK łączniku i kolporterze, który urodził się w Jaśliskach. Po historycznej podróży zebrali mieli okazję podszkolić się podczas pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu Magdaleny Kuchty i Karoliny Zawady. Po części edukacyjnej nastąpiła uczta dla ducha w wykonaniu kapeli "Łęczanie" oraz Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego "Łęczanie". Nie zabrakło również naszych lokalnych artystów w postaci Gabrieli Winnickiej oraz Michała Madeja - zwycięzcy I edycji jaśliskiego konkursu "Mam talent". Podczas części popołudniowej mieszkańcy mieli możliwość skorzystać z bezpłatnego pomiaru cukru we krwi czy zmierzyć ciśnienie. Całość imprezy nie odbyłaby się bez naszego ulubionego konferansjera Pana Stanisława Lorenca. Na zakończenie wystąpił zespół JABADU, który bawił mieszkańców do późnych godzin nocnych. Więcej zdjęć w galerii. 

  2 20180907 1573757048

Rozgrywki o puchar Wójta Gminy Jaśliska

Nasz ośrodek był współorganizatorem rozgrywek piłkarskich o Puchar Wójta Gminy Jaśliska. Główny ciężar organizacji spoczął na barakach naszego klubu sportwego LKS Jasiołka INWENTECH Jaśliska, na którego zaproszenie przybyły następujące drużyny: Beskid Posada Górna, Iskra Iskrzynia. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna z Posady Górnej, drugie zawodnicy z Iskrzyni a gospodarze zakończyli rozgrywki na trzeciej pozycji. Więcej zdjęć w galerii. 

  1 20180907 1706931705